انواع محفظه خشک کردن چوب تحت خلا

  انواع محفظه خشک کردن چوب تحت خلا

  افزودن نظر
  1 پاسخ(ها)

   انواع محفظه خشک کردن چوب: خلاء ، همرفت ، آیرودینامیکی و تجهیزات اضافی برای آنها. خشک کن چوب خلاء خانگی: جوانب مثبت ، منفی و ویژگی های خشک کردن خلاء چوب

   021-66791775

   021-66791776

   داروهای ضد تب برای کودکان توسط پزشک متخصص اطفال تجویز می شود. اما شرایط اضطراری با تب وجود دارد ، هنگامی که کودک باید فوراً به او دارو داده شود. سپس والدین مسئولیت خود را به عهده گرفته و از داروهای ضد تب استفاده می کنند. چه چیزی برای دادن شیرخوار مجاز است؟ چگونه می توانید در کودکان بزرگتر دما را پایین بیاورید؟ کدام داروها بی خطرترین هستند؟

   فن آوری خشک کردن خلاء به خودی خود جالب توجه است که باعث می شود در واقع زمان خشک شدن چوب کاهش یابد ، در حالی که سطح چوب ترک نمی خورد و کیفیت آن حفظ می شود. روش خشک کردن خلاء چوب توسط دکتر ارنستو پیانوززیف در سال 1964 اختراع و ثبت شد.

   پیمایش:

   خشک کن پرس خلاء از یک محفظه فولادی مهر و موم شده تشکیل شده است که دیواره های آن عمدتاً از جنس استنلس استیل سوار شده اند که کاملاً فتق است. سقف محفظه خشک کردن خلاء توسط خود یک لاستیک الاستیک پوشانده شده است ، که توسط یک قاب فولادی قاب بندی شده است. تابلوها در داخل محفظه بارگذاری می شوند که هر ردیف تخته ها با تونون های آلومینیومی اعمال می شوند. آب موجود در عناصر گرمایش با استفاده از دیگ گرم می شود ، که در قسمت بیرونی محفظه نصب می شود. آب با استفاده از پمپ خلاء مایع که در داخل محفظه قرار دارد ، گردش می کند.

   بعد از بارگیری چوب در داخل محفظه ، اپراتوری که اتاق را کنترل می کند ، میزان خلاء مورد نیاز را بر روی صفحه کار تنظیم می کند ، همچنین دمای صفحات گرمایش آلومینیوم را تنظیم می کند.

   خشک کردن خلاء چوب در 3 مرحله انجام می شود:

   1. گرمایش چوب در فشار اتمسفر معمولی.

   2. سپس فرآیند خشک کردن را با گرم کردن در محیط خلاء دنبال کنید.

   3. مرحله آخر ، تهویه و سرمایش است.

   بلافاصله پس از گذاشتن چوب در محفظه خشک کردن ، و قرار دادن بین تخته های صفحات گرمایش ، روند گرمایش چوب شروع می شود. این مرحله شامل گرم کردن تابلوها بدون استفاده از پمپ خلاء است. گرمایش به 100 درجه نمی رسد و بنابراین ، رطوبت داخل تخته ها جوش نمی خورد. بنابراین ، سطح چوب ترک نمی خورد.

   با رسیدن به دمای لازم برای خشک شدن ، بلافاصله پمپ خلاء وصل می شود که هوای باقی مانده را پمپ می کند. در عین حال ، سطح چوب نیز تغییر شکل نمی یابد ، زیرا رطوبت باقیمانده در تخته ها از سطح بیرون بیرون می زند ، در نتیجه آن را مرطوب می کند ، که به نوبه خود به تخته ها اجازه می دهد تا شکل اصلی خود را حفظ کنند. هنگام گرم شدن ، یک روکش لاستیکی که روی یک تخته تخته های داخل اتاق کشیده شده است ، آن را به کف فشار می دهد. با توجه به چنین اثر مکانیکی خلاء ، خشک کردن به طور همزمان به یک پرس تبدیل می شود که دارای فشار 1 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است که در اصل برابر با 10،000 کیلوگرم بر متر مربع است. این روند فشار باعث می شود تخته ها کاملاً یکنواخت شوند. علاوه بر این در فرآیند خشک کردن ، تحت تأثیر پمپ وکیوم و دما ، رطوبت از سطح چوب تبخیر می شود و مازاد آن توسط پمپ کشیده می شود. پس از رسیدن به رطوبت مورد نیاز ، روند خشک شدن به حالت تهویه می رود.

   فرآیند تهویه شامل خاموش کردن صفحات آلومینیومی گرمایشی و در عین حال خلاء موجود در محفظه است. بنابراین ، درخت تحت فشار ایجاد شده توسط مطبوعات ، خنک می شود ، که به شما امکان می دهد یک شکل خاص ، حتی یک چوب را حفظ کنید. پس از خنک شدن تخته ها ، خشک کردن خاموش می شود. خرید جاروبرقی خوب و مطمئن مشکلی نخواهد داشت ، قیمت دوربین برای هر دوربین بصورت جداگانه محاسبه می شود و به چندین عامل بستگی دارد:

     سرعت خشک شدن

   این تا حد زیادی به ساختار و ضخامت تابلوها بستگی دارد. هر چه چوب نرمتر و نرم تر باشد ، روند خشک شدن سریعتر می شود. بر این اساس ، قیمت دوربین از جمله به پیکربندی دوربین بستگی دارد ، از آنجا که یک خازن رطوبت با ظرفیت های مختلف بر روی هر دوربین نصب شده است ، که رطوبت تبخیر شده را به یک مایع تبدیل کرده و آن را خارج از محفظه تخلیه می کند.

     خشک کن جاروبرقی

   این همه بستگی به این دارد که آیا یک بالابر خلاء برای صفحات نصب شده است ، همچنین به تجهیزات اضافی با صفحات آلومینیومی اضافی نیز بستگی دارد ، همچنین بستگی به این دارد که آیا امکان اتصال دستگاه های کنترل به یک کامپیوتر وجود دارد یا خیر.

   همچنین یک فناوری جدید که برای خشک کردن یخ زدگی توسعه یافته است نیز وجود دارد. به عنوان مثال چنین فناوری برای خشک کردن مرغوب گیاهان دارویی ، کمبود آب سبزیجات ، محصولات ، میوه ها ، گوشت و لبنیات ، محصولات شیمیایی ، محصولات نیمه تمام دارویی و همچنین بسیاری از مواد دیگر استفاده می شود.

   خشک کردن یخچال خلاء روشی جدید برای کمبود آب بدن است که مستعد انجماد عمیق در یک محفظه خنک کننده یخ زدگی است ، هنگامی که یخ بلافاصله در حالت بخار قرار می گیرد و از طریق غرق شدن توسط یک کندانسور از محفظه خارج می شود و از این طریق شکل گیری مایع را دور می کند.

   طراحی چنین خشک کردن خلاء برای میوه ها معمولاً شامل خود خشک کن ، کندانسور بخار ، سیستم خنک کننده و در صورت لزوم ، یک سیستم کنترل منطق قابل برنامه ریزی است.

   از مزایای خشک شدن خلاء خشک شده در یخ زدن این است که تمام محصولات تا 95٪ از کل مواد مغذی را حفظ می کنند. این روش امکان ذخیره محصولات فرآوری شده را نه تنها در دمای منفی پایدار ، که به طور طبیعی باعث افزایش ماندگاری محصولات فرآوری شده می شود ، بلکه در اتاق های معمولی با درجه حرارت مثبت نیز وجود دارد که این امر تاثیری در کیفیت محصولات خشک نشده ندارد.

   اخیراً ، خشک کردن یخ خلاء به طور فزاینده ای در تولید انواع توت ها و میوه ها رایج شده است.

   خشک کردن یخ جارو در چند مرحله انجام می شود:

   1) در مرحله اول ، محصولات کاملاً در حالت یخ منجمد می شوند ، در حالی که فشار باید کمتر از 4.58 میلی متر جیوه ، در دمای 0 درجه سانتیگراد باشد.

   2) مرحله بعدی شامل فرایند تصعید سازندهای یخ است. در این حالت فشار در محفظه بسیار کمتر از فشار بخار یخ به دلیل عدم حفظ خلاء در محفظه است. محصول قرار داده شده در محفظه خشک کردن گرم می شود و سپس بخار آب از طریق یک کندانسور در خارج از محفظه تخلیه می شود.

   3) مرحله خشک شدن ثانویه شامل از بین بردن رطوبت باقیمانده از محصول قرار گرفته در محفظه با افزایش دما در یک محفظه خلاء تصعید و به طور همزمان کاهش فشار در خود محفظه است.

   در سال های اخیر ، خشک کردن یخ های محصولات به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار گرفته است. به گفته برخی کارشناسان ، با گذشت زمان ، خشک شدن خلاء محصولات درنهایت فناوری فعلی را برای تهیه محصولات جابجا می کند ، که در آن انعقاد پروتئین های موجود در محصول اتفاق می افتد و این به نوبه خود منجر به از بین رفتن اجتناب ناپذیر مواد مغذی می شود. در عین حال ، خشک کردن خلاء محصولات ، اکثر مواد مفید را حفظ می کند ، باعث حفظ طعم ، ارزش غذایی و ویتامین ها می شود. محصولات پردازش شده از این طریق از نظر طراوت محصول “خام” هستند. مطالعات قبلی نشان داده اند که پس از پردازش ، توت فرنگی دارای 100٪ میزان ویتامین C است ، در حالی که از دست دادن “توانایی اکسید کننده کل” تنها 8٪ بود. برای مقایسه ، در توت فرنگی ها که طبق روش قدیمی به راحتی خنک می شدند ، پس از یک هفته ذخیره سازی ، از بین رفتن ویتامین C فوق از بیش از 20 درصد بود ، علاوه بر این ، محققان از دست دادن قابل توجهی از اجزای فنولیک یاد کردند ، که حدود 85 درصد است.

   مزایای محصولات یخ زده شامل موارد زیر است:

   – انبارداری طولانی مدت و طولانی مدت.

   – وزن نسبتاً کمی از محصولات؛

   – فرم اصلی کاملاً حفظ شده است.

   امروزه ، چنین خشک کردن روشی تقریباً ایده آل برای حفظ محصولات است. این روش به شما امکان می دهد محصولات را تا پنج سال در دماهای مختلف ، از – 50 درجه سانتیگراد تا + 40 درجه بالای صفر ذخیره کنید.

     بیایید کمی بیشتر درباره چوب خشک کن خلاء صحبت کنیم

   محفظه های خشک کردن خلاء ، به ویژه ، یک بدنه استوانه ای به قطر 2000 میلی متر – 2700 میلی متر ، طول طول می تواند 7800 میلی متر – 12000 میلی متر باشد ، با یک بستر کاری داخلی. عایق حرارتی کیس از پشم معدنی با ضخامت 200 میلی متر ساخته شده است. طول پشته تخته های بارگذاری شده در محفظه می تواند به کل 10 متر برسد. همانطور که در محفظه های خلاء استاندارد ، خشک شدن خلاء چوب در اینجا با کاهش فشار در محفظه رخ می دهد و به دلیل کاهش مداوم نقطه جوش رطوبت در چوب ، رطوبت موجود در تخته ها به سرعت تبخیر می شود.

   امروزه فرآیند خشک کردن خلاء چوب عملی ترین روش است و در حال افزایش تعداد چسبنده های این روش در بین تولید کنندگان چوب خشک و صنعتی است.

   یک شرکت واحد پردازش چوب وجود ندارد که بتواند بدون رویه چوب خشک کند. برای جلوگیری از بروز نقایص مختلف ، مرسوم است که از یک فن آوری ویژه برای خشک کردن چوب در محفظه خشک کردن استفاده شود. اگر خودتان می خواهید درگیر تولید محصولات چوبی شوید ، برای خشک کردن چوب نیز به محفظه خشک کردن نیاز خواهید داشت. امروز ما در مورد چگونگی انجام درست آن صحبت خواهیم کرد.

     نیاز به خشک کردن چوب

   چگونه یک تخته را بطور کارآمد و سریع خشک کنیم؟ این سؤال از زمان های بسیار قدیم مورد توجه همه یاران قرار گرفته است. از زمان های بسیار قدیم ، مردم سالهاست که در حال برداشت چوب هستند تا بتوانند زمان آن را به طور یکنواخت خشک کنند. پدربزرگ با استفاده از ماده ای که پدربزرگش او را رها کرده بود ، درختی را برای نوه خود تهیه کرد.

   اهمیت چوب خشک به درستی بسیار زیاد است! به عنوان مثال ، اگر مبلمان چوبی موجود در اتاق از چوب خیلی مرطوب ساخته شده است ، که به تازگی اره شده است ، با گذشت زمان خشک می شود ، زیرا درخت می تواند خشک شود و اندازه آن کوچک شود ، این بدان معنی است که رو به زوال خواهد بود!

   اگر درب خانه از چوب بیش از حد خشک ساخته شده باشد ، با گذشت زمان متورم می شود و امکان بسته شدن نخواهد داشت! اگر یک پانل درب از خالی هایی که به طور ناموزون در حجم خشک می شوند ، کشیده شود ، ممکن است آن را پشت سر بگذارد یا تحریف کند! بنابراین توصیه می شود که تمام برگهای چوب خشک شوند. علاوه بر این ، خشک کردن باعث جلوگیری از آسیب رساندن مواد توسط یک قارچ از بین بردن چوب می شود ، از اندازه و شکل پذیری چوب جلوگیری می کند ، خصوصیات فیزیکی و مکانیکی چوب را بهبود می بخشد.

   خشک کردن چوب روشی طولانی ، پیچیده و گران است. چوب با استفاده از فن آوری سنتی با بخار گرم یا هوای گرم گرم می شود. چوب خشک را می توان مدت بیشتری حمل و ذخیره کرد. علاوه بر این ، در طول عمل تغییر شکل نمی یابد. خشک کردن تابلوها در محفظه های بخار انجام می شود ، جایی که احتمال آسیب داخلی وجود ندارد.

     مفهوم رطوبت چوب

   برای درک کامل از ماهیت فرآیند خشک کردن ، ارزش دارد کمی وارد این تئوری شود. روش از بین بردن رطوبت از یک درخت کاملاً ساده نیست ، زیرا دو نوع رطوبت در خود مواد وجود دارد. چوب از سلولهای گیاهی دراز تشکیل شده است. رطوبت می تواند در دیواره های سلول ها و حفره های آنها باشد و سیستم میکروکپیلاری را پر کند. رطوبت موجود در فضاهای بین سلولها و حفره های آنها درون سلولی آزاد است و رطوبت موجود در دیواره های سلولی را درون سلولی می گویند.

   رطوبت چوب محدود است. حالت زمانی که دیواره های سلولی با حداکثر رطوبت در تماس با رطوبت مایع مشخص می شوند ، حد اشباع نامیده می شود. به طور کلی پذیرفته می شود که میزان رطوبت حد اشباع به سنگ بستگی ندارد و میانگین آن 30٪ است. اگر رطوبت درخت بالای 30 درصد باشد ، حاوی رطوبت بین سلولی رایگان است. چوب یک درخت تازه بریده یا در حال رشد دارای رطوبت بیشتر از حد اشباع است ، یعنی خام است.

   بسته به هدف مخلوط چوب ، مرسوم است چوب را به روشهای مختلف خشک کنید. چوب هنگامی که مواد لازم برای ماشین کاری و مونتاژ محصولات برای اتصالات حساس با دقت بالا که بر عملکرد (تولید اسکی ، پارکت یا سازهای موسیقی) تأثیر دارد لازم است از رطوبت 6 – 8٪ خشک شود.

   رطوبت حمل و نقل 18 – 22٪ است. با توجه به این مقدار آب ، چوب مناسب برای حمل و نقل در مسافت های طولانی در فصل گرم است. چوب خشک از چنین رطوبت ، عمدتاً در ساخت خانه های معمولی ، در تولید ظروف معمولی و هنگامی که نیازی به تعویض در حین مونتاژ نیست استفاده می شود.

   رطوبت وصال به چندین زیرگونه تقسیم می شود. محصولات تولیدی (تخته تراس ، روکش ، تخته کف ، وجه نقد) باید دارای رطوبت 2 15 15 باشد. محصولات چوبی (پنجره ها ، درها ، پله ها و عناصر داخلی) ساخته شده از چوب جامد یا چسبنده در برابر نوسانات رطوبت 8 تا 15٪ مقاومت می کنند.

   رطوبت مبلمان بسته به سطح محصول و استفاده از چوب جامد یا چسبنده 2 8 8٪ است ، زیرا در این رطوبت است که درخت بهینه ترین ویژگی ها را برای پردازش ، چسبندگی و عملکرد بعدی نشان می دهد. اما معمولاً پایین آمدن رطوبت به 7-10٪ ، انجام عقیم سازی جزئی چوب و با در نظر گرفتن یکنواختی رطوبت در سراسر درخت ، حفظ خصوصیات مکانیکی مواد و عدم وجود ترک های سطحی و داخلی.

     حالت های خشک کردن چوب

   بسته به شرایط مورد نیاز چوب ، چوب را می توان در حالت های مختلف خشک کرد که در سطح دما متفاوت است. در یک محفظه خشک کردن مینی چوب ، در طی فرآیند خشک شدن ، دمای هوا به تدریج در مراحل افزایش می یابد و رطوبت نسبی عامل کاهش می یابد. حالت های خشک کردن با در نظر گرفتن ضخامت چوب ، گونه های چوب ، رطوبت نهایی ، طبقه بندی کیفیت چوب خشک شده و طراحی محفظه انتخاب می شوند.

   حالت فرآیندهای درجه حرارت پایین و بالا مشخص می شود. حالت های اول شامل استفاده از هوای مرطوب به عنوان ماده خشک کننده است که دمای آن در مرحله اولیه کمتر از 100 درجه است. سه دسته از این حالت ها ایجاد شده است:

   • رژیم خفیف قادر است ضمن حفظ خصوصیات فیزیکی و مکانیکی چوب از جمله رنگ و استحکام ، خشک کردن عیوب مواد را تضمین کند ، از جمله رنگ و استحکام آن است که برای خشک کردن چوب برای انتقال رطوبت چوب صادراتی از اهمیت بسیاری برخوردار است.
   • حالت عادی خشک کردن بدون عیب چوب را تضمین می کند در حالی که مقاومت تقریباً کاملی از مواد با تغییر رنگ جزئی دارد ، که برای خشک کردن الوار تا رطوبت نهایی مناسب است.
   • حالت اجباری استحکام خود را در خم شدن استاتیک ، فشرده سازی و تنش حفظ می کند ، اما مقداری کاهش قدرت تقسیم یا تراشیدن با تیرگی چوب امکان پذیر است ، که برای خشک کردن چوب تا رطوبت عملیاتی در نظر گرفته شده است.

   مطابق رژیم های درجه حرارت پایین ، تغییر سه مرحله ای در پارامترهای ماده خشک کننده فرض شده است و از هر مرحله به انتقال بعدی می توان تنها پس از رسیدن ماده به سطح رطوبت خاصی ، که توسط رژیم تهیه شده است ، انجام داد.

   شرایط درجه حرارت بالا تغییر دو مرحله ای در پارامترهای ماده خشک کننده را فراهم می کند و امکان تغییر از مرحله اول به مرحله دوم پس از رسیدن چوب به رطوبت انتقالی 20٪ وجود دارد. بسته به ضخامت و نژاد چوب ، رژیم درجه حرارت بالا تعیین می شود. رژیم های درجه حرارت بالا را می توان برای خشک کردن چوب استفاده کرد ، که به ساخت عناصر غیر باربری ساختمانها و سازه ها می رود که در آنها تاریک شدن چوب و کاهش قدرت مجاز است.

     مفهوم اتاق خشک کن

   خشک کردن اتاق اصلی ترین روش خشک کردن چوب است. محفظه های خشک کردن برای خشک کردن مخروط ها و چوب های سخت با دسته های مختلف با کیفیت مورد نیاز است. یکی از رایج ترین و اقتصادی ترین روش های کم آبی بدن مصنوعی ، خشک کردن است ، هنگامی که با اعمال گرما روی درخت مرطوب با هوای گرم و رطوبت آزاد از درخت جدا می شود ، رطوبت اضافی تبخیر شده را با هوای مرطوب و جزئی خنک می کند.

   محفظه خشک کردن یک نصب کاملاً آماده است که به همه چیز لازم برای خشک کردن چوب مجهز است. طبق گفته دستگاه ، اتاق های خشک کننده چوب به فلز پیش ساخته و از مصالح ساختمانی تقسیم می شوند. دومی مستقیماً در کارگاهها یا به عنوان ساختمانهای جداگانه از موادی ساخته می شوند که به طور گسترده در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. این دوربین را می توان به طور کامل از بتن مسلح یکپارچه ساخته شده است. دیوارهای آن را می توان از آجر قرمز جامد ، و سقف – از بتن مسلح یکپارچه ساخته شده است.

   در صورت استفاده از چندین خشک کن ، آنها اغلب در یک واحد واحد ترکیب می شوند و یک راهرو کنترل مشترک را احداث می کنند ، که در آن سیم کشی منبع تغذیه و سیستم کنترل اتوماتیک برای همه دوربین ها قرار دارد. بسته به حجم چوب وارد شده در محفظه ، ممکن است گردش هوای عرضی افقی یا عمودی وجود داشته باشد.

   وارد کردن چوب به داخل محفظه می تواند به روش های زیر انجام شود: روی چرخ دستی ها به شکل پشته ها در طول راه آهن ، مانند بسته هایی با لیفتراک. انتقال گرما به چوب می تواند انجام شود: از طریق هوا ، محصولات احتراق یا بخار گرم شده. گرمای تابشی که از رادیاتورهای ویژه حاصل می شود. اگر با سطح گرم شده تماس برقرار کنید ، یک بدن جامد وجود دارد. جریان الکتریکی که از چوب مرطوب عبور می کند. میدان الکترومغناطیسی با فرکانس بالا که به یک درخت مرطوب نفوذ می کند.

   تجهیزات محفظه خشک کردن چوب به دسته اصلی و فرعی تقسیم می شود. سیستم فن ، سیستم تأمین گرما ، تهویه و تهویه اگزوز و رطوبت جزء اصلی در نظر گرفته می شوند ، این درب شامل یک درب عایق بندی شده و روانسنجی ، درب های انباشته و موتور فن برقی می باشد.

   فرآیند کنترل خشک کردن چوب در محفظه می تواند اتوماتیک باشد. اتوماسیون قادر است در سطح معینی رطوبت و دمای محیط موجود در خشک کن را حفظ کند. دما با جریان مایع خنک کننده به بخاری ها یا روشن و خاموش کردن بخاری برقی و رطوبت با استفاده از سیستم تهویه و تهویه و رطوبت اگزوز تنظیم می شود.

   سیستم کنترل خشک کردن چوب ممکن است کنترل از راه دور رطوبت و دمای اتاق را فراهم کند. در هنگام خشک کردن الوار در محفظه خشک کردن ، لازم است رطوبت چوب را کنترل کنید ، برای آن از یک رطوبت سنج از راه دور استفاده می شود ، که به شما امکان می دهد میزان رطوبت چوب را در چندین نقطه و بدون ورود به محفظه بررسی کنید. در صورت عدم وجود منابع خارجی تأمین گرما ، می توان از ماژول های گرمایش مستقل برای خشک کن استفاده کرد و از گاز ، زغال سنگ ، ضایعات چوب ، برق و سوخت دیزل استفاده می شود.

     انواع اتاق های خشک کن

   در زندگی واقعی مرسوم است که از انواع زیر اتاقهای خشک کردن استفاده کنید. انرژی لازم در محفظه های خشک کردن همرفت با استفاده از چرخه هوا به مواد منتقل می شود و انتقال حرارت به چوب از طریق همرفت صورت می گیرد. محفظه های همرفت از دو نوع هستند – تونل و محفظه.

   محفظه های خشک کردن همرفت تونل محفظه هایی عمیق هستند که پشته های پشته ها از انتهای مرطوب به خشک کن منتقل می شوند. این دوربین ها باید در یک انتهای پر شوند و در طرف دیگر خالی باشند. فشار دادن پشته ها (فرآیند پر کردن محفظه ها و تخلیه) یک پشته به مدت 4 تا 12 ساعت انجام می شود. این دوربین ها برای کارخانه های بزرگ اره برقی طراحی شده اند و به شما امکان می دهند به طور انحصاری چوب خشک کن را حمل کنید.

   محفظه های خشک کردن همرفت اتاق کوتاه تر از اتاق های خشک کردن تونل و خلاء چوب هستند ؛ در حین کار ، همان پارامترها در کل اتاق نگهداری می شوند. با عمق ضربات بیش از 2 متر ، از تکنیک معکوس جهت تهویه برای یکسان سازی شرایط خشک کردن چوب استفاده می شود. در صورت داشتن یک درب ، تخلیه و پر کردن محفظه از یک طرف اتفاق می افتد. سایر سیستم های بارگیری نیز شناخته شده اند که شبیه به روش بارگیری دوربین های تونلی است. شما می توانید هرگونه چوب را تا رطوبت نهایی خشک کنید ، بنابراین 90٪ چوب در اروپا و روسیه در خشک کن های اتاقک خشک می شوند.

   محفظه خشک کردن چگالش نسبت به نمونه های قبلی تفاوت دارد به این دلیل که رطوبت موجود در هوا از خنک کننده های مخصوص استفاده می کند و آب روند خشک شدن را ترک می کند. کارآیی چنین فرآیندی بسیار زیاد است ، اما چرخه طولانی است ، زیرا دستگاه ها با درجه حرارت بالا کار نمی کنند ، و از بین رفتن کل حرارت نیز قابل توجه است. محفظه تراکم عمدتاً برای خشک کردن حجم کمی از چوب یا خشک کردن گونه های چگال چوب مناسب است – بلوط ، راش یا خاکستر. مزیت بزرگ چنین اتاق هایی این است که به یک دیگ بخار نیازی نیست ، قیمت محفظه خشک کردن چوب و هزینه خشک شدن آن پایین تر است.

   اتاق های خشک کن نیز طبق روش گردش خون و ماهیت ماده خشک کن استفاده شده ، نوع حصار و اصل کار طبقه بندی می شوند. محفظه های خشک کردن دسته ای با این واقعیت مشخص می شوند که می توان آنها را به طور کامل بارگیری کرد تا به طور همزمان تمام مواد خشک شود و حالت خشک شدن چوب با گذشت زمان تغییر می کند ، در حالی که برای کل اتاق یکسان است.

   به روش گردش ، محفظه هایی با گردش خون تحریک کننده و طبیعی وجود دارد. خشک کن ها با گردش طبیعی منسوخ شده اند ، ناکارآمد هستند ، حالت خشک شدن در آنها تقریبا غیرقابل کنترل است ، یکنواختی خشک شدن درخت رضایت بخش نیست. برای ساخت و سازهای مدرن ، چنین دستگاه هایی توصیه نمی شوند و وسایل موجود باید نوسازی شوند. محفظه های گاز ، هوا و دمای بالا با ماهیت ماده خشک کننده محفظه مشخص می شوند که در محیط بخار گرم شده کار می کنند.

     روش خشک کردن چوب

   قبل از خشک شدن مطابق حالت انتخاب شده ، درخت با بخار گرم می شود که از طریق لوله های رطوبت تغذیه می شود ، با کار هواداران ، بخاری ها روشن می شوند و مجاری اگزوز بسته می شوند. ابتدا باید محفظه خشک کردن چوب را محاسبه کنید. دمای عامل در ابتدای گرم کردن چوب باید 5 درجه بالاتر از مرحله اول رژیم باشد ، اما بیشتر از 100 درجه سانتیگراد نباشد. سطح اشباع محیط باید برای ماده ای با رطوبت اولیه بیش از 25٪ 0.98 – 1 و برای درخت با رطوبت کمتر از 25٪ – 0.9 – 0.92 باشد.

   مدت زمان گرمایش اولیه به نوع چوب بستگی دارد و برای گونه های مخروطی (کاج ، صنوبر ، صنوبر و سرو) 1 تا 1.5 ساعت در هر سانتی متر ضخامت دارد. مدت زمان گرم شدن چوب های نرم (آسپن ، توس ، درخت مشرق ، صنوبر و توسکا) 25٪ افزایش می یابد ، و برای چوب های سخت (افرا ، بلوط ، خاکستر ، ممرز ، راش) – 50٪ در مقایسه با مدت زمان گرم شدن مخروط ها.

   پس از پیش گرم کردن ، مرسوم است که پارامترهای ماده خشک کننده خشک کننده را به مرحله اول رژیم برسانید. سپس می توانید خشک کردن چوب را مطابق با رژیم مستقر شروع کنید. رطوبت و دما توسط دریچه های موجود در خطوط بخار و دروازه کانال های مکش و اگزوز کنترل می شود.

   در حین بهره برداری از محفظه خشک کردن مادون قرمز برای چوب ، تنش های باقیمانده در درخت رخ می دهد که با استفاده از گرما و گرمای متوسط \u200b\u200bو نهایی در محیطی با افزایش دما و رطوبت از بین می رود. رسم است که چوب ، که در برابر رطوبت عملیاتی خشک می شود ، پردازش کند و در آینده مورد پردازش مکانیکی قرار می گیرد.

   عملیات حرارتی و گرمای متوسط \u200b\u200bدر هنگام جابجایی از مرحله دوم به مرحله سوم یا از اولین به مرحله دوم در شرایط دمای بالا انجام می شود. گونه های مخروطی از 60 میلی متر ضخامت و چوب های سخت از 30 میلی متر ضخامت در معرض تصفیه گرما قرار دارند. دمای محیط در حین عملیات گرما و رطوبت باید 8 درجه بالاتر از دمای مرحله دوم باشد ، اما بالاتر از 100 درجه نیست و سطح اشباع آن از 0.95 – 0.97 است.

   هنگامی که چوب به مقدار متوسط \u200b\u200bرطوبت نهایی برسد ، عملیات حرارتی و حرارتی نهایی انجام می شود. در این فرایند ، دمای محیط در 8 درجه بالاتر از آخرین مرحله حفظ می شود ، اما بالاتر از 100 درجه نیست. در پایان عملیات رطوبت نهایی ، چوبهایی که مراحل خشک کردن را پشت سر گذاشته اند ، باید در اتاقک ها به مدت 2 تا 3 ساعت در پارامترهایی که توسط آخرین مرحله رژیم تهیه شده است ، نگهداری شوند. سپس محفظه خشک کردن متوقف می شود.

     تولید محفظه خشک کردن

   اگر تصمیم دارید که خود محصولات چوبی درست کنید ، فقط به یک محفظه خشک کردن چوب احتیاج دارید. با این حال ، در هنگام ساخت خشک کن ، تمام استانداردهای لازم را رعایت کنید. به دوربین ، فن ، بخاری و بخاری احتیاج خواهید داشت.

   خشک کن بسازید یا یک اتاق جداگانه انتخاب کنید که یک دیوار و سقف آن از بتن ساخته شود ، و سایر دیوارها – از چوب ، که باید عایق بندی شود. برای انجام این کار ، مرسوم است که چندین لایه ایجاد شود: اولین آنها فوم پلی استایرن ، دوم تخته های چوبی است که معمولاً تصمیم می گیرند که در فویل بپیوندند.

   پس از آن ، شما باید یک عنصر گرمایش را نصب کنید ، که می تواند به شکل باتری ساخته شود. آب را باید از باتری از اجاق گاز تهیه کرد که در آن تا 60-95 درجه سانتیگراد گرم می شود. مطلوب است که با استفاده از پمپ های آب در عنصر گرمایش ، آب به طور مداوم گردش شود. همچنین ، در یک محفظه خشک کردن منزل برای چوب ، باید فن قرار داده شود که این امر به توزیع هوای گرم در کل اتاق کمک می کند.

   در مورد چگونگی بارگیری چوب در محفظه خشک کردن فکر کنید. یک گزینه بارگیری ممکن است یک واگن برقی ریلی باشد. برای تنظیم رطوبت و درجه حرارت در اتاق محفظه خشک کردن ، باید از دماسنج های مناسب در محل کار استفاده کنید – مرطوب و خشک. قفسه هایی را برای خشک کردن در داخل خشک کن فراهم کنید.

   در فرآیند خشک کردن چوب ، تغییر شدید دما در اتاق کار مجاز نیست ، در غیر این صورت این تحریک باعث می شود که چوب در آن پیچیده یا ترک شود. هنگام ساخت اتاق خشک کن ، رعایت الزامات ایمنی در برابر آتش بسیار مهم است. بنابراین ، در مجاورت خشک کن ، خاموش کننده های آتش را بدون نقص نصب کنید.

   و سرانجام ، به یاد داشته باشید که به جای یک عنصر گرمایش در خانه ، می توانید از یک کاناله دو سوز استفاده کنید. می توانید دیوارهای محفظه خشک کردن را با دستان خود به کمک تراش های چوبی عایق بندی کنید. می توان از آن به جای فویل در محفظه با penofol استفاده کرد ، که می تواند بازتاب خوبی از سطح گرما ایجاد کند. در چنین خشک کن ، چوب از قبل در 1-2 هفته خشک می شود.

   چوب خشک با کیفیت بالا همواره کلید اصلی کیفیت ، دوام و قابلیت اطمینان هر سازه ای است که چوب در آن سهم قابل توجهی داشته باشد. اما دریافت آن در داخل بدن دشوار و در عین حال است ، تا بدتر نشود. زمان خشک شدن در شرایط عادی جوی بسته به دما و رطوبت محیط می تواند از 6 تا 12 ماه باشد. در جریان عملیات حرارتی طبیعی ، مواد دچار تغییر شکل های ناخواسته ، پیچ و تاب و ترک خوردگی می شوند.

   برای بهبود کیفیت چوب خشک ، گزینه های بسیاری از تجهیزات اختراع شده است ، آنها اغلب سعی می کنند با دست خودشان یک محفظه خشک کردن خلاء برای چوب درست کنند. این فناوری یکی از مؤثرترین ها محسوب می شود. اما مسئله این است که ساختن چنین واحدی به خودی خود بسیار دشوار است. با این وجود ، صنعتگرانی وجود دارند که آنها را از پوسته های مخزن قدیمی یا ورق استیل ضخیم ساخته می کنند. اصولاً این مینی دوربین ها با حجم بارگذاری 5-10 متر مکعب هستند.

   خلاء خشک کردن چوب چیست؟

   در صورت داشتن پوشش از راکت ، مخزن یا هر نوع کالای مشابه دیگر که می توانید از آن برای ساخت تجهیزات استفاده کنید ، یک خشک کن چوب خلاء کاملاً امکان پذیر است.

   عناصر اصلی ساختاری:

   • بدن
   • پمپ خلاء
   • عناصر گرمایشی (بخاری ، بشقاب ، مولد بخار ، فرستنده مایکروویو و غیره)
   • چرخ دستی برای بارگیری الوار
   • اتوماسیون

   برای پمپ کردن هوا و ایجاد خلاء به پمپ احتیاج دارید. چوب را می توان با هر روش شناخته شده ای گرم کرد ، که می تواند روش تماس ، بخار هوا و بخار آب باشد.

   محفظه خلاء خودتان کاری کنید که در قسمت فنی کاملاً پیچیده است ، زیرا پیدا کردن جزئیات زیادی برای ساخت آن دشوار خواهد بود. و سفارش آنها معادل سفارش خود دوربین است. بنابراین ، قبل از شروع به کار طراحی اتاق های خشک کن خلاء برای چوب با دست خود ، باید در نظر بگیرید که امکان پذیر است یا بهتر است سفارش آن را از یک شرکت تخصصی سفارش دهید.

   خودتان محفظه گرمای چوب را انجام دهید – تولید چوب حرارتی

   فناوری محفظه حرارتی از قرن گذشته ظاهر شده است. خشک کن ترمو با یک محفظه خلا برای خشک کردن الوار مشترک است.

   برای ساخت محفظه خلاء برای چوب های حرارتی باید مشخصات فنی را در نظر بگیرید:

   • پردازش چوب در دماهای بالا اتفاق می افتد.
   • بدنه دوربین باید در برابر فشار زیاد مقاومت کند

   این 2 نکته برای ایمنی پرسنل مهم است.

   یک کار مهم انتخاب عامل است: روغن یا بخار. همچنین حالت های فنی. در صورت حالت های نادرست ، خشک کردن حرارتی فقط روی سطح چوب صورت می گیرد ، در حالی که چوب ممکن است خصوصیات مورد نظر را کسب نکند:

   • تغییر رنگ کامل
   • مقاومت در برابر آتش
   • مقاومت در برابر پوسیدگی افزایش یافته است

   تهیه یک دوربین خانگی برای چوب های حرارتی و همچنین چوب حرارتی در خانه کار سختی است. بعید است که متخصصان شایسته مایل به اشتراک گذاری تجربه خود در انجمن ها ، فیلم ها یا هر جای شبکه پیدا شوند. برای سوالات موجود می توانید با تولید کنندگان تماس بگیرید.

   جاروبرقی برای چوب: خودتان این کار را انجام دهید یا با متخصصین؟

   شرکت ما چندین سال است که اتاقهای خشک کردن از نوع خلاء باکیفیت و بسیار کارآمد تولید می کند ، بنابراین ، آماده ارائه گزینه ای واقعا قابل اعتماد و کاربردی است.

   اما اگر برای تصفیه حرارتی قطعات کوچک به یک جاروبرقی برای چوب های کوچک احتیاج دارید و می خواهید خودتان آنرا بسازید ، پس نیاز به نقاشی دارید. نقاشی هایی در این زمینه بسیار نادر است ، از مواردی که احتمال کم آن وجود دارد ، دوربینی وجود دارد که بتواند در یک محیط صنعتی کار کند.

   اگر هنوز قصد خرید تجهیزات آماده را دارید ، موثرترین گزینه دوربین هایی با فناوری تماس برای گرم کردن الوار در طول کل ، درصد رد آن کمتر از 1 و زمان خشک شدن تا رطوبت 6-8٪ از صفحه کاج با ضخامت 30 میلی متر خواهد بود فقط در حدود 60 ساعتها

   همچنین مشاهده کنید:

   مطالب ویژگی های خشک کردن مادون قرمز آن را انجام دهید ، برای بدست آوردن خصوصیات لازم ، چوب های زیادی وجود دارد. یکی از محبوب ترین روش ها ، روش مادون قرمز است. این ماده براساس تأثیر تابش IR بر روی آلی ها ، گرم کردن آن و در نتیجه تبخیر رطوبت از ساختار درخت است. در هسته آن یک بخاری مادون قرمز ساده است که از ترموپلاتها یا ترموفیلم های آنها ساخته شده است. خشک کردن مادون قرمز […]

   محتویات خشک کردن جاروبرقی به عنوان جایگزینی برای یک محفظه مایکروویو آنرا انجام دهید امروزه روش های زیادی برای خشک کردن الوار وجود دارد ، هرکدام دارای مزایا و معایبی هستند. به عنوان نمونه ، خشک کردن چوب مایکروویو را انجام دهید. این فناوری دیگر جدید و کاملاً تولیدی نیست. محفظه های مایکروویو برای خشک کردن چوب سخت چوب ، الوار با مقطع بزرگ ، روکش ، چوب ، الوار استفاده می شود. بیشتر پس از خشک شدن ، مواد […]

   خشک کردن جاروبرقی فرایندی است که از مدتها قبل به بخشی جدایی ناپذیر در بسیاری از انواع صنایع تبدیل شده است. صنعت کلیدی ، که در حال حاضر بدون این فرآیند نمی تواند وجود داشته باشد ، صنعت مبلمان است.

   پیمایش:

   در حقیقت ، این یک پردازش ویژه چوب است که در صنعت مبلمان به دور از کمترین نقش ایفا می کند. برای اینکه مبلمان از بالاترین کیفیت برخوردار باشد و بتواند شکل آن را برای مدت طولانی حفظ کند ، درخت باید تحت فرایند خشک کردن خلاء قرار بگیرد که تمام مواد غیرضروری را از مواد خارج کرده ، رطوبت را از بین می برد و درخت را از نظر کاربرد مقاوم تر و عملی می کند.

   اما در واقع ، این به دور از تنها صنعتی است که خشک کردن خلاء نقش بزرگی را ایفا می کند. همچنین شایان ذکر است که می توان تولید محصولات را برجسته کرد ، که به روند مشابهی نیز نیاز دارد. در مورد سایر صنایع ، خشک کردن خلاء به شکلی کاملاً متفاوت عمل می کند ، زیرا در مناطق دیگر حل مشکلات کمی متفاوت است.

   ساختار این فرآیند کاملاً پیچیده است و دلایل بسیار زیادی برای این امر وجود دارد.

   اولین مورد نیاز به تجهیزات زیادی است ، به طوری که فرایند خشک کردن خلاء از بالاترین کیفیت برخوردار است.

   مورد دوم سطح بالایی از عملکرد تجهیزات است که بدون آن دستیابی به شاخص های با کیفیت بالا به سادگی غیرممکن است.

   و سوم منطقه ، یعنی وجود اتاق مخصوصی است که برای کلیه معیارهای رطوبت و دما مناسب خواهد بود ، زیرا بدون رعایت تمام این استانداردها ، روند خشک کردن خلاء دیگر چندان مؤثر نخواهد بود.

   در مورد هزینه انجام چنین عملیاتی ، این سؤال تا حدودی مبهم است. قیمت خشک کردن خلاء به این بستگی دارد که چه نوع مواد تحت چنین پردازشی قرار خواهد گرفت ، از چه نوع تجهیزات خلاء استفاده خواهد شد ، مساحتی که این فرآیند در آن انجام خواهد شد ، زمان صرف شده برای این عملیات و غیره.

   همه این نکات مهمتر از همه هستند و در هر صورت در صورت دستیابی به مواد اصلی پردازش شده با کیفیت بالا که می توانند بطور فعال برای اهداف بعدی مورد استفاده قرار گیرند ، باید در نظر گرفته شوند.

     فناوری خشک کردن خلاء

   پیش از این گفتیم که خشک کردن خلاء یک فرایند بسیار پیچیده است که به تلاش زیادی نیاز دارد. اکنون فناوری خشک کردن خلاء را در نظر خواهیم گرفت و آن را به عنوان نمونه چوب انجام خواهیم داد ، زیرا در این صنعت است که خشک کردن خلاء بیشترین محبوبیت را کسب کرده است.

   قبل از ساخت مبلمان از چوب ، در هر صورت ، باید مراحل خشک کردن را که قسمت اصلی آن است ، طی کند. در فرآیند خشک کردن خلاء ، چوب بطور قابل توجهی جرم خود را از دست می دهد و اندازه آن کاهش می یابد.

   اکنون ما فرایندهای اصلی موجود در خشک کردن خلاء را در نظر خواهیم گرفت:

   • دفع آب از چوب با تبخیر
   • گردش آب از طریق چوب

   اولین مرحله گردش خون است که به هر حال خیلی بیشتر از تبخیر طول می کشد. سرعت خشک شدن خلاء چوب به طور مستقیم به چگونگی وقوع روند گردش آب بستگی دارد.

   اما به هیچ وجه نباید فراموش کرد که روند خشک کردن شامل خشک شدن کامل چوب و در بعضی موارد درصد آب موجود در ترکیب آن به 30 درصد می رسد که در این صورت میزان اشباع فیبر به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

   اما این چندان ترسناک نیست ، زیرا در هر صورت ، در خشک کردن خلاء ، قانونی وجود دارد که می گوید لازم است که کاملاً آب از سطح چوب جدا شود. پس از طی کردن این روند ، رطوبت موجود در هسته درخت از طریق گردش خون بیرون می آید.

   روند از بین بردن رطوبت از سطح چوب نیز تفاوت های ظریف خاصی دارد که نباید فراموش کرد. نکته اصلی حذف تمام رطوبت هایی است که توسط فرایند انتشار از محصول حاصل می شود.

   اما این فقط یک نمونه بارز از فناوری خشک کردن بود ، جایی که ماده اصلی آن چوب بود.

   اکنون مناطق دیگری را در زمینه خشک کردن خلاء در نظر خواهیم گرفت:

   • خشک کردن خلاء محصولات چسبناک
   • خشک کردن خلاء شیر
   • خشک کردن پنیر خلاء
   • خشک کردن پودر وکیوم
   • گوشت خشک کن خلاء

   این لیست کاملی از مقصدها نیست که خشک کردن خلاء جزئی جدایی ناپذیر است. در حال حاضر ، چنین فناوری در حال حاضر موفق به دستیابی به جایگاه در اکثر صنایع شده است ، که بدون انجام این فرآیند به سادگی نمی توانند عملکرد کاملی داشته باشند.

   بنابراین این امکان وجود دارد که در آینده نزدیک روند خشک کردن خلاء حتی در کلیه بخش هایی که به نوعی با تولید محصولات مرتبط هستند اعمال شود.

     اتاق های خشک کن خلاء

   محفظه خشک کردن خلاء دستگاهی است که بدون آن انجام چنین عملیاتی به سادگی غیرممکن است. نقش اتاق های خلاء از این نظر حداکثر بزرگ است و اینکه روند خشک شدن چقدر سریع رخ خواهد داد ، نتیجه خشک شدن خلاء چقدر با کیفیت خواهد بود و غیره ، به میزان بهره وری محفظه خشک کردن خلاء بستگی دارد.

   در مورد سیاست قیمت گذاری برای چنین نصب های خلاء ، در حال حاضر در این رابطه اوضاع به دور از ساده ترین نیست. بیشتر این نصب ها در محدوده قیمت بالایی قرار دارند و همه نمی توانند چنین نصبی را خریداری کنند.

   در کل تعداد زیادی اتاق اتاق خشک کن وجود دارد که هر کدام برای استفاده در یک صنعت خاص در نظر گرفته شده است. اصل کار هر یک از اتاق ها از جنبه های مختلفی متفاوت است ، به همین دلیل است که صحبت کردن با جزئیات در مورد اصل کار محفظه خشک کردن بسیار دشوار است

   اکنون چندین نوع اتاق خشک کن را در نظر خواهیم گرفت:

   • کوره خشک کردن مواد غذایی
   • محفظه خشک کردن چوب
   • اجاق گاز خشک کن
   • محفظه خلاء برای خشک کردن میوه ها

   اصل عملکرد هر یک از اتاق ها کاملاً متفاوت است و دلیل این امر ، خاص بودن مواد مختلف قبل از قرار گرفتن در معرض محفظه خلاء است. به همین دلیل است که قبل از خرید چنین تجهیزات ، ارزشمند است که خود را با دستورالعمل های مربوطه آشنا کنید تا در نتیجه در وضعیت نامطبوعی قرار نگیرید.

     خشک کردن یخ جاروبرقی

   خشک کردن یخ فرآیندی است که با تصویب بلورهای یخ از محصولات منجمد رخ می دهد. چنین فرایندی بلافاصله از حالت مایع رطوبت دور می رود و به شما امکان می دهد تا در اسرع وقت از محصولات کم آبی استفاده کنید و این کار را تا حد امکان انجام دهید.

   با استفاده از این اصل کم آبی می توان تمامی خواص محصولات را حفظ کرد که این یک مزیت عالی برای این روش خشک کردن است. اما این به دور از همه چیزهایی است که می توان در هنگام خشک کردن یخ زدگی از آن محافظت کرد ، زیرا ساختار آناتومیکی ، فعالیت ویتامین و حتی ترکیب شیمیایی محصولات در همان حالت باقی می مانند.

   فرآیند خشک شدن یخ جارو شامل سه مرحله اصلی است:

   • انجماد محصول ، که یک مرحله کلیدی است ، بدون آن روند خشک کردن بیشتر به سادگی معنی ندارد.
   • تصفیه یخ ، بدون کمک گرما ، زیرا تنها از این طریق می توان محصول را در همان حالت نگه داشت
   • خشک کردن نهایی در یک محفظه گرم شده ویژه ، که ظاهر قابل توجهی به بازار می بخشد.

   از همه اینها می توان نتیجه گرفت که خشک کردن یخ زدگی فرآیندی است که بیش از حد مؤثر است و در صورت لزوم ، تقریباً در همه مناطق قابل استفاده است.

     خشک کردن چوب وکیوم

   ما قبلاً این نوع خشک کردن را به عنوان نمونه ای از خود فناوری در نظر گرفته ایم. تعداد زیادی از تفاوت های ظریف در چنین فناوری وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد تا درختی که در آینده محصولات خاصی از آنها ساخته می شود را خراب نکند.

   فرآیند خشک کردن خلاء چنین ماده ای تنها در محیطی انجام می شود که تمامی هنجارها از رطوبت ، دما و جنبه های مشابه را برآورده کند که در نتیجه نهایی نقش دارند.

   هزینه چنین فرایندی در حال حاضر در بخش قیمت متوسط \u200b\u200bبستگی دارد ، بسته به اینکه دقیقاً چوب شما را خالی می کنید. اگر این فرایند توسط فناوری قدیمی انجام شود ، بسیار ارزان خواهد بود. اگر ما در مورد اتاق های خشک کن مدرن صحبت می کنیم ، در این صورت برای بدست آوردن بالاترین سطح کیفیت ، پرداخت بیش از حد ضروری است.

   کیفیت محصولات ساخته شده از این مواد به طور مستقیم به روند صحیح انجام شده در خشک کردن چوب بستگی دارد. خشک کردن خلاء چوب به تنهایی می تواند مدت زمان صرف شده در خشک کردن مواد اولیه چوب را صرفه جویی کند.

   با استفاده از این روش خشک کردن چوب ، امکان تغییر شکل های مختلف چوب خشک تا حد زیادی منتفی است.

   روند خشک کردن چوب در محیط خلاء جنبه های مثبت خود را دارد:

   • شتاب قابل توجهی در فرآیند خشک کردن مواد اولیه چوب.
   • هزینه های نقدی پایین تر برای انرژی مصرف شده؛
   • روشهای یکنواخت تر خشک کردن چوب.

   این تجهیزات در مدیریت بسیار ساده است ، نیازی به آموزش ویژه پرسنل ندارد.

   مینی جاروبرقی

   روش خشک کردن خلاء همچنین پارامترهای منفی دارد:

   • ابعاد کلی بزرگ تجهیزات خود؛
   • هیچ روش مدیریتی برای خشک کردن انواع مختلف چوب وجود ندارد.
   • معمولی برای صنایع بزرگ.

   چگونه یک جاروبرقی را با دستان خود درست کنیم؟

   در بیشتر موارد ، بازرگانان تازه کار پول کافی برای خرید یک کارخانه با استفاده از روش خشک کردن خلاء ندارند ، بنابراین ما نگاهی دقیق تر به گزینه ای مانند خشک کردن چوب خلاء خود می اندازیم.

   برای مجهز کردن خشک کن های مخصوص وکیوم خانگی ، باید از یک اتاق مناسب و همچنین وجود هر ظرف استفاده کنید.

   لازم است بسته شدن محکم آن ترتیب شود. یا می توانید با استفاده از سازه های بتونی تقویت شده این خشک کن را بسازید: با این گزینه یکی از دیوارها از چوب ساخته شده است.

   عایق بندی حرارتی خود اتاق باید انجام شود – برای این کار می توانید انواع مختلفی از پشم های معدنی را استفاده کنید ، یا از فوم معمولی استفاده کنید. شما همچنین باید عایق را با یک فیلم خاص بپوشانید ، که به بازتاب شارهای گرما به داخل محفظه کمک خواهد کرد.

   به عنوان عناصر گرمایش ، باید از رادیاتورها برای گرمایش استفاده شود – در حالی که این رادیاتورها باید تا هفتاد درجه آب را گرم کنند. نصب یک فن قدرت کافی لازم خواهد بود: این عنصر به جریان صحیح توده های هوا در داخل محفظه کمک می کند.

   جارو برقی خانگی

   برای گرم کردن جرم آب ، از دیگ بخار استفاده می شود که از آن با استفاده از پمپ آب ، عناصر گرمایش آب تأمین می شود. علاوه بر این ، برای ایجاد فضای خلاء لازم است که دستگاه نصب شود. سنسورهای لازم برای نظارت بر شرایط رطوبت نیز لازم خواهند بود.

   سیستم کنترل این تجهیزات به بیرون از محفظه خود منتقل می شود – معمولاً یک هشتی مجزا ساخته می شود. می توانید برای خشک کردن دستی یا با استفاده از لودر ، مواد را بارگیری و بارگیری کنید.

   لازم است رژیم دما تنظیم شود تا تغییرات در این پارامتر با سرعت صاف اتفاق بیفتد.

   ویژگی های یک اتاقک خانگی برای روش خشک کردن خلاء

   هنگام ساخت این تجهیزات به تنهایی ، ایجاد پارامترهای ویژه فن آوری در داخل محفظه لازم است. هنگام خشک شدن در یک محفظه پیش ساخته ، مدت زمان خشک شدن ممکن است بیش از دو هفته طول بکشد.

   مواد وارد شده به داخل محفظه باید با محلول های ویژه از جمله گچ و روغن خشک کننده درمان شوند.

   در هنگام ساخت یک خلاء خانگی ، باید پارامترهای ایمنی در آتش را با دقت رعایت کنید ، در غیر این صورت ممکن است با عواقب جبران ناپذیری روبرو شوید.

   پاسخ داده شده در دسامبر 11, 2020.
   افزودن نظر

   پاسخ شما

   برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ظوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید
  • مشاور، طراحی، ساخت، تعمیر و فروش انواع پمپ های وکیوم و بلوئرهای هوادهی


   66791775
   21 098


   66791776
   21 098


   6618679 910 098

   نشانی: بزرگراه فتح، جنب پمپ بنزین ، خیابان فتح ۲۵،پلاک ۱۵